تشخیص , راه درمان دندان نهفته چیست ؟

تشخیص

دندان پزشک شما ناحیه مورد نظر را معاینه می‌کند. اگر لازم باشد از ناحیه مورد نظر عکس می‌گیرد. عکس ‌می‌تواند مشخص کند که دندان شما در چه ناحیه‌ای قرار گرفته است و اگر نهفته است دقیقا به چه صورتی قرار گرفته است.

وقتی این دندان کشیده شود علائم آن نیز ناپدید می‌شود.

پیشگیری

هیچ راهی برای پیشگیری از ایجاد دندان نهفته وجود ندارد. ولی شما می‌توانید از طریق مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از ایجاد حفره‌های دهانی جلوگیری کنید.

درمان

گاهی اوقات شما می‌توانید با استفاده از آب نمک گرم کمی از درد را کاهش دهید. برخی از مسکن‌های معمولی نیز می‌تواند به تسکین درد کمک کند.

اگر درد دندان ادامه یابد, دندان عفونی شده است و ممکن است دندان مجاور را نیز درگیر کند. درمان معمول این است که چنین دندانی بیرون کشیده شود. کشیدن دندان ۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد که این زمان بستگی به جایی است که دندان قرار دارد. در برخی موارد که دندان عفونی می‌شود نیاز به استفاده از آنتی‌بیوتیک وجود دارد.

معمولا برای بیرون کشیدن دندان نهفته, بیمار به جراح فک و صورت ارجاع داده می‌شود. قبل از بیرون کشیدن دندان جراح شما در مورد عمل جراحی و نوع مواد بی‌هوشی و آرام بخش‌هایی که استفاده خواهد کرد به شما توضیح خواهد داد. به مدت ۶ ساعت بعد از جراحی شما قادر به خوردن غذا نیستید. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید شما می‌توانید به مصرف آن ادامه دهید.

بعد از جراحی ممکن است فک و گونه‌هایتان ورم داشته باشد و خوردن غذاهای سفت برای شما سخت باشد. برای اینکه بهترین نتیجه را از عمل جراحی خود دریافت کنید به توصیه‌های جراح خود حتما عمل کنید. عوارض این نوع جراحی نادر است ولی ممکن است رخ دهد.

دندان نهفته نمی‌تواند باعث ناراحتی شما شود و دندان‌های مجاور شما را درگیر کند پس نیازی به درمان فوری آن وجود ندارد. با این حال ممکن دندان پزشک شما برای جلوگیری از مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده پیش بیاید توصیه کند که دندان نهفته بیرون کشیده شود.

بسیاری از مردم هر چهار دندان عقل خود را در یک زمان بیرون می‌کشند. گاهی اوقات این عمل جراحی قبل از جوانه زدن این دندان‌ها صورت می‌گیرد. این کار باعث جلوگیری از مشکلات احتمالی آینده می‌شود. این عمل جراحی می‌بایست در مطب متخصص فک و صورت انجام شود. در این عمل جراحی از آرام بخش و مواد بی‌حس کننده نیز استفاده می‌شود. بهتر است که این عمل جراحی قبل از سن ۲۱ سالگی انجام شود زیرا عوارض کمتری دارد و بافت و استخوان مربوطه بهتر بهبود می‌یابد.  

 

تماس و پشتیبانی

  • آدرس : تهران - خ. ولی عصر ، خ. استاد مطهری ، روبروی خ. لارستان ساختمان پزشکان 325 طبقه دوم
  •  تلفن تماس از ساعت 16 الی 18 و   10 الی 12  : 
  • تلفن تماس از 9 صبح الی 19 :
  • و همچنین ارسال ایمیل به : info@ghassemzadeh.com

اپ ما

شما میتوانید با دانلود این اپ روی موبایل  بینی یا

صورت خود را آنطوری که می پسندید تغییر دهید

و برای ما ارسال کنید تا بعنوان متخصص ارزیابی ن

مایم و نظرم را بگویم 

تماس با ما
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن