شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 14:34

پلاسما

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازسازی پوست به کمک پلاسما

از خطوط ریز و چروک اطراف پیشانی, چشم‌‌ها و دهان خود خسته شده‌اید؟ دوست دارید که از شر آسیب‌های ایجاد شده توسط نور خورشید, جای جوش  و خال‌های گوشتی خود بدون استفاده از لیزر خلاص شوید؟ پوست آسیب دیده, شل و لکه‌دار خود را با یک روش جدید زیبایی پوست ترمیم کنید: بازسازی پوست به کمک پلاسما[1] (PSR).

در ادامه به برخی از ویژگی‌های جالب این روش درمانی جوان‌سازی و ترمیم پوست اشاره خواهیم داشت.

بازسازی پوست توسط پلاسما چیست؟

PSR نوعی لیزر, نور پالس و یا نوعی روش فرکانس رادیویی نیست. PSR اثر جوانسازی و ترمیمی دارد و با استفاده از انرژی حرارتی نور خورشید به دست می‌آید. چون در طی پلاسما تراپی انرژی گرمایی درون پوست آزاد می‌شود, به طور یکنواخت جذب می‌شود و در نهایت محل تحت درمان به طور غیر قابل باوری تولید کلاژن و الاستین می‌کند. بافت سالم جدید در نهایت با بافت چروک و آسیب دیده جایگزین می‌شود.کلاژن و الاستین از پروتئین های ساختاری هستند که بطور طبیعی در زیر پوست تولید می شوند. این پروتئین‌ها برای حفظ نرمی و خاصیت ارتجاعی پوست ضروری می باشند. وجود نقایصی در ساختار الاستین و یا تخریب آن می تواند منجر به بروز چین و چروک پوست، حتی در غیاب اشعه آفتاب و یا پیری طبیعی شود.

کدامیک از عوارض پوستی را می‌توان با استفاده از این تکنیک درمان کرد؟

روش PSR بسیاری از نقایص پوستی را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد که شامل:

  • چین و چروک صورت
  • سستی پوست
  • بافت ضعیف پوست
  • جای جوش
  • هیپرپیگمانتاسیون

روش PSR برای صورت, گردن, قفسه سینه و دست‌ها قابل انجام است.

روش بازسازی پوست به کمک پلاسما

روش PSR سریع و بی‌خطر است. چهار نوع مختلف درمان از طریق پلاسما وجود دارد که براساس نیازهای هر بیمار طراحی شده اند. بازسازی کل صورت در حدود ۳۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. با وجود اینکه این روش نسبتا بدون درد است ولی قبل از شروع درمان صورت معمولا نوعی بی‌حس کننده موضعی استعمال می‌شود. در طی درمان پزشک از یک هندپیس مخصوص استفاده می‌کند, این وسیله هرگز با پوست تماس پیدا نمی‌کند. انرژی پلاسما به طور مساوی در طول اپیدرم آزاد می‌شود و بازسازی کلاژن بلافاصله آغاز می‌شود. تنها حس قابل توجه در حین این عمل این است که پوست کمی گرم می‌شود.

عوارض جانبی بازسازی پوست از طریق پلاسما

بعد از انجام این عمل کمی قرمزی, خارش و لایه لایه شدن پوست در ناحیه تحت درمان عادی است. ممکن است بیمار متوجه شکل‌گیری زخم و یا نقاط سیاه رنگ بر روی پوست خود شود. برای کاهش درد و بهبود این علائم معمولا بیماران از پک یخ و یا پماد درمانی استفاده می‌کنند. این عوارض یک یا دو هفته بعد از درمان از بین می‌رود.

نتایج استفاده از روش بازسازی پوست به کمک پلاسما

نتایج حاصل از روش درمانی بازسازی پوست به کمک پلاسما خیره کننده است و حتی در طول زمان بهتر نیز می‌شود. بلافاصله بعد از درمان پوست سفت‌تر به نظر می‌رسد. هر چه قدر بازسازی بیشتر و بیشتر صورت پذیرد بیماران تحت درمان پلاسما متوجه چنین اثراتی می‌شوند: کاهش جای زخم‌ها و لکه‌های ناشی از نور خورشید, پر شدن چروک‌ها و خطوط ریز و  ....

 

 

 

[1] Plasma Skin Regeneration

خواندن 28 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 14:34

نظر دادن

تماس و پشتیبانی

  • آدرس : تهران - خ. ولی عصر ، خ. استاد مطهری ، روبروی خ. لارستان ساختمان پزشکان 325 طبقه دوم
  •  تلفن تماس از ساعت 16 الی 18 و   10 الی 12  : 
  • تلفن تماس از 9 صبح الی 19 :
  • و همچنین ارسال ایمیل به : info@ghassemzadeh.com

اپ ما

شما میتوانید با دانلود این اپ روی موبایل  بینی یا

صورت خود را آنطوری که می پسندید تغییر دهید

و برای ما ارسال کنید تا بعنوان متخصص ارزیابی ن

مایم و نظرم را بگویم 

تماس با ما
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن